Архів категорії: Інше

Сайт Кодаківської с/р розпочав роботу на новому домені.

З 2018 року сайт Кодаківської с/р розпочав роботу на новому домені kodaky.rada.org.ua

“Згідно закону “Про доступ до публічної інформації” органів влади і місцевого самоврядування прийнятого 9 травня 2011 р. на сайті буде розміщуватись офіційна інформація.”

На новини сайту можна підписатися по RSS каналу: http://rada.org.ua/rss/4050/  Потрібно буде встановити рідер, назразок цього плагіну

На сайті вже розміщено контактну інформацію http://kodaky.rada.org.ua/contacts/

Форму для звернення громадян http://kodaky.rada.org.ua/feedback/

А також матеріли та рішення сесії депутатів  http://kodaky.rada.org.ua/cesiya-%E2%84%961-13-19-33-16-02-2018/

Ось для прикладу протоколи сесії 27 від 22.01.2018 р. – session-27-min

Щорічний огляд видатків Кодаківської с/р за 2017 рік

Продовжуємо традицію аналізувати видатки з сільського бюджету за рік що завершується.  Ось тут звіт за попередній рік. На черзі 2017.

Цього разу я вирішив включити дані по нашим сусіднім селам – Ксаверівка та Барахти.
Це дозволить порівняти кількість та якість витрачених грошей, і більш наглядно дасть зрозуміти напрім розвитку села Кодаки серед інших місцевих громад.

Наприклад, в селі Барахти відразу кидається в очі значний відсоток виплат по ЗП – майже 40%. Іншим села витрачають на зарплату працівникам майже вдвічі менше. Решта коштів в основному були виділені на благоустрій та на ремонт доріг:


Ксаверівка також більшість коштів (приблизно дві третини бюжету) виділяє на оновлення та ремонти доріг. Відрахування на зарплату співрозмірні з Кодаками:


Село Кодаки найприорітетнішим напрямком вважають освітлення. На це було виділено близько третини бюджету (~600 тис.). Значна частина була витрачена на облаштування кладовища ~150 тис. та встановлення пам’ятника Захисникам України – 108 тис. гривень. На відміну від сусідніх сіл на ремонт вуличних доріг не було виділено жодних коштів.Також варто зазначити що більшість угод надходять одним і тим же підрядникам. До того ж багато замовлень мають вартість рівно 50 тис. грн. що дозволяє уникати звітності згідно закону про публічні закупівлі

Щоб збільшити детальну статистику – клацніть в правому кутку ^

Влада реагує на звернення громадян та турбується про екологію!

Ще минулого року Кабінет міністрів запустив сервіс https://ecomapa.gov.ua/ а також мобільний додаток до нього. Там є можливість завантажити фотографію незоконних сміттєзвалищ та одразу передати його координати.

Раніше, мешканці неодноразово зверталися усно та писали звернення до сільської ради щодо прибирання сміття але нажань ніякої реакції не слідувало. Але цього разу, сталося щось вражаюче і влада відреагувала! Сільська рада Кодак спромогляся прибрати Панський ставок після звернення мешканців через додаток на телефоні! Як мені відомо, в сільську раду навіть телефонували з мін.екології щоб контролювати виконання! Тому реакція була дуже оперативна і вже за кілька днів ставок прибрали.

Ось результат:
https://ecomapa.gov.ua/feedback/check/?CallCode=1415

Розкажу по порядку як це здійснити:

1. Завантажте додаток https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.econkitsoft
2. Зфотографуйте через додаток звалище сміття. GPS повинен бути ввімкненим що лишити гео-мітку
3. Залиште звернення прибрати сміття та відправте через сервіс

Через кілька днів з вами зв’яжуться по телефону та попросять підтвердити чи звернення виконано. Успіхів в боротьбі за чистоту довкілля!

4-го червня Кодаки відсвяткувала ювілей села і відкрили пам’ятник Героям України!

4-го червня громада села Кодаки масштабно і урочисто відсвяткувала ювілей заснування новітньої частини села і відкрили пам’ятник Героям України! Приємно що формат цього свята отримав сучасне забарвлення, формат свята суттєво відрізнявся від формальних заходів які раніше часто-густо проводились в громаді. Дуже важливо що в рамках свята відбулось відкриття і освячення такого довгоочикуванного пам’ятного знаку Героям Незалежної України, які своїми життям заплатили за те щоб такі свята відбувалися під мирним українським небом! Важливо що в рамках свята відбувались не тільки народні гуляння і концерти а і пройшли спортивні заходи і змагання в яких активно примайла участь молодь, якої щодня стає все більше в нашому селі. Приємно констатувати що відбувається це завдяки грамотній співпраці молодої адміністрації села на чолі з Яна Кузьменко, робота сільського активу направлена на розбудову громади і села в цілому, основний метод це залучення до села нових активних і молодих мешканців! Головне всім працювати спільно і згуртовано і не забувати що Нові і Старі Кодаки це одна спільна громада!


Аналіз видатків бюджету села Кодаки на 2016 рік.

  Преамбула. Дана стаття має на меті проаналізувати ефективність витрачання бюджетних коштів Кодаківської сільської ради за поточний 2016 рік (за виключенням грудня).

      Скориставшись недавніми досягненнями у сфері прозорості урядування ми проаналізували відкриті дані по транзакціям (грошовим переказам) здійснені за поточний рік.

Ви до речі так само можете зайти на сайт spending.gov.ua
та здійснити пошук за розпорядником (кодаківська сільська рада) або кодом ЄДРПОУ розпорядника коштів (платника) – в даному випадку “04359293”

Там можна побачити що завдяки децентралізації за останній рік в бюджет села почали надходити солідні кошти, яких раніше вистачало хіба що на зарплату співробітникам сільcької ради (голова, секретар, бухгалтер) та опалення приміщень.

Можна сказати що “згори” тоді виділяли лише необхідний мінімум і ні про який бюджет для розвитку не йшло й мови. Але цього року ситуація кардинально змінилася. Тепер держава залишає чимало податків (Єдиний податок, акцизний збір, податок на землю та ін.) по місцю реєстації підприємства, або приватних осіб.

Щомісячні звіти про надходження до бюджету від платників податків ви може побачити на сайті сільської ради http://rada.kodaky.org.ua

Отже, станом на кінець року (3.12.16) було витрачено більше ніж 1,5 мільйона гривень! Непогано. Давайте перевіримо куди пішли ці гроші.

        • тут витрати у грошовому вираженні:

        • пропорції витрат у відсотках:

Як можна побачити з графіків вище, найбільна частка податків пішла на утримання самої сільської ради. Приблизно 35% відсотків. Сюди входить:

        1. Поточний ремонт будівлі с/ради за 266 тис. гривень.
        2. Зарплата для голови с/р, секретар та бухгалтер. Сюди входить 100% премії для кожного
        3. Поточні витрати: опалення, елекроенергія, канцелярія, та ін. Майже 12% від усього бюджету.

Йдем далі. Освітлення – мабуть найбільший привід для гордості місцевої влади, потяг на 22 відсотків бюджету, це 425 тис. гривень! Це найбільша стаття видатків на розвиток за 2016 рік.

Ремонт доріг майже на 100 тис. грн. Тут нібито питань не виникає.

Вікна в школу – рівно 100 тисяч гривень. Дуже дивує така рівна сума. Платіж був проведений через відділ освіти Васильківського РДА, тож можна припустити що це була директива районної влади.

Цікаво що частина вікон в школі вже замінена, з коштів вирученого з продажу пам’ятника Леніну. Тоді це було проведено по “сірій” схемі, оскільки школа не утримується з сільського бюджету. Але чи “район” врахував ці необліковані вікна при закупівлі нових? Питання.

 

Також чимало коштів було виділено на сільський клуб, а саме на бібліотеку. За словами бухгалтера сільради, дитсадок та будинок культури передано на баланс району, тому всі закупівлі йдуть через субвенції в РДА. Так було витрачено близько 60 тис. на заміну вікон, 22 тис на нові двері та ще 10 тис на закупівлю комп’ютерів в бібліотеку. Загалом майже 100 тисяч пішло на клуб.

Дуже цікавим під кінець року є придбання обладнання для відеоспостереження по селі в Кодаках на суму 147 (перерахували поки 107 тис) та 25 тисяч на відеоспостереження приміщень с/ради. Договір можна побачити на сайті PROZORRO.ORG

Згідно нового закону про державні закупівлі замовлення більше 50 тис. гривень в обов’язковому порядку публікуються на сайті prozorro.org, а більше 100 тис. обов’язково проводити тендерну процедуру.

Повний список витрат можна подивитися в табличці нижче

Кодачани домагаються повернення пайової землі.

Пройшло рівно чотири роки, палали майдани, прогреміла війна, а в нашому сільському болоті все як і було. Хіба що леніна вже нема. А от бувша ригівська влада схоже пересідила всі потрясіння, і повертається до звичного укладу життя. Власне не вперше це для них, мабуть вже звикли. Певно і днрівський прапор десь про всяк випадок лежить. Та от ці майдануті все ніяк не угомоняться. Все лізуть “під коври”, тормошать цей затишний тарганник. От і знов за ці 100 гектар. Ось тут почитайте як припинилася ця історія минулого разу.

Тож учора ця історія отримала динамічний розвиток! Виходить минулий голова Козік не сидів ці роки без діла. Він готував вендетту, як граф Монте-Крісто!

Давайте пригадаємо як це було. Історія почалася 2012 року:

десь на початку року Козік як сільський голова довів до відома жителів що частка їх паїв, що виділена під пасовиська, вже належить вже не їм, а якимось підставним жителям Луганської області. Це за його словами “провернула” районна влада ще 2010 року.

6 квітня в село приїздить делегація від району втихомирювати народ

24 травня Козіка арештували. Очевидно за непокору.

Але вже 8 черня звільнили

За цей час точиться боротьба яку Козік програє, і 14 вересня він втрачає своє підприємство.

Багато незрозумілого коїлося в той час. Напевно йшла якась підкилимна гра. І ось ми тепер можемо почитати в подробицях як це відбулося зі слів Козіка:

kozik-1kozik-2kozik-3kozik-4

Як бачимо після його після його арешту тодішній голова РДА Сабадаш, вимагав від Козіка 50тис гривень, обіцявши закрити кримінальну справу. Але Сабадаш обдурив Козіка, після того як той заплатив гроші. Козіка було усунуто з посади сільського голови, а його підприємство захопили рейдери.

Станом на 2016 рік, Козік домігся виправдання по всім звинуваченням проти нього, і натомість домігся відкриття кримінальної справи проти Сабадаша за вимагання грошей.

Станом на сьогодні у нього вже 13 звернень щодо корупційних дій Васильківської мафії до різних правових інстанций.

Також Козік заручається підтримкою депутата ВР Віктором Кривенком який приїздить в село в кінци цього літа і проводить зустріч із обкраденими пайовиками села Кодаки і васильківськими посадовцями.

22.09.2016., за сприяння Народного депутата України – Віктора Кривенко, у приміщенні Верховної ради України, відбувся брифінг по питанню фактів рейдерства і розкрадання пайових земель у селі Кодаки, нинішнім мером Василькова – Сабадашем.

А також пайовики провели мітинг під стінами Верховної Ради

miting-pid-vr

селян підтримав депутат ВР по нашому мажоритарному округу Віктор Романюк

Підсумки поїздки пайовиків КСП Кодачанка до Верховної Ради

 

Більше світлин та видива можна побачити тут http://shitimech.com/

Чия то земля? Онлайн-розслідування.

Віднедавна з’явилося чимало електронних сервісів які допомагають викривати корупцію.
От наприклад на основі відкритої інформації про право власності та речові права на земельні ділянки, можна перевірити кому належить та чи інша ділянка.

Тут кожен може провести своє власне розслідування, не виходячи з дому. Для прикладу:

 1. Зайдіть на сайт публічної кадастрової карти, та введіть в пошук кадастровий номер 3221483800:03:008:0079
 2. Перемкніть “Базові шари” карти на вид з супутника для кращого орієнтування. Ви побачите приблизно таке

3. Для того щоб отримати інформацію про власника, натисніть нижній рядок з віконця посередині – Інформація про право власності та речові права

4. Далі потрібно зареєструватися на сайті, за допомогою банківської картки (Ощад або Приват). Детально як це робиться пожна подивитися тут

5. І нарешті, коли Ви пройдете перевірку, ви зможете побачити цікаву інформацію:

Відомості про земельну ділянку
Кадастровий номер земельної ділянки 3221483800:03:008:0079
Цільове призначення Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)
Форма власності Право власності
Площа земельної ділянки 0.22 га
Місце розташування Київська область, Васильківський район, Кодаківська сільська рада, провулок Леніна, 3
Відомості про суб’єктів права власності на земельну ділянку
* інформація про власника (землекористувачів) є довідковою, актуальна інформація міститься у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно
Прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи Тут буде прізвище людини яка є власником ділянки
Дата державної реєстрації права (в державному реєстрі прав) Інформація відсутня
Номер запису про право (в державному реєстрі прав) Інформація відсутня
Орган, що здійснив державну реєстрацію права (в державному реєстрі прав) Інформація відсутня

 

Так само можна перевірити кожну ділянку, що виділена синім кольором – просто підведіть курсор на ділянку що вас цікавить. І далі по тим самим крокам.

Таким чином, Ви побачите кому належать Бачинський (3221483801:00:001:3423) та Кузінерські ставки (3221483801:00:001:3422), ділянки парку та зелені зони в селі (3221483801:01:031:0020)

Успіхів у розкриттях! :)

Події довкола сільської землі.

Драматично розгортаються події після арешту сільського голови Козіка О.А. Після візиту до Рай.держ.адміністрації нашої ініціативної групи у складі декількох жінок, в ході якого владу попередили про заплановану акці протесту в день суду над Козіком, на наступний день вулиці села Кодаки патрулювали “правохоронні” органи на кількох автомобілях. З потенційних учасників було взято розписку про ознайомлення зі статтями кримінального кодексу. Дуже незвично було бачити таку кількість міліціонерів які весь день розїзджали по селі, і згадувати скарги дільничого про відсутність палива для службових поїздок.

Акція протесту на площі Леніна була скасована з побоювань щодо арешту учасників. Адже для цього був задіяний загін “Беркуту” в повному обмундируванні! Неймовірно, наскільки влада злякалася десятка жінок аби задіяти такі ресурси. Ах, як смішно було спостерігати цих кремезних дядьків в бронежилетах на пустій площі. Невже влада так високо оцінила свідомість кодачан? Дарма. Більшість громадян проігнорувала наші заклики до непокори. Як і варто було очікувати, вони вирішили відсидітися неприймаючи участі в подіях.

Суд над Козіком проходив в найкращих традиціях теперішнього правосуддя. За день розгляду справи було змінено три судді!

Найсерйьозіше обвинувачення яке йому надумали висунути – це крадіжка чужого врожаю сої, з розрахунку 3000 тон з гектара! Не дивно що такі обвинувачення руйнуються як картковий будинок кваліфікованим захистом. Очевидно що задача влади зараз “вибити” з Козіка оригінали документів в яких фігурують імена учасників причетних до земельної афери. Ці документи, як і печатку сіль.ради Козік завчасно заховав, аби унеможливити подальші кулуарні махінації.

Схоже Кодаківські події набувають розголосу http://kor.gov.ua/node/2386 і зачинщикам все важче утримувати ситуацію в рамках запланованого сценарію. Все більше імен вспливає в ході розгляду справи. Все чіткіше промальовується схема крадіжки землі, яка розпочалася з часів розпаювання. Схоже взбовталася давня муть, про яку  учасники афери раді були б не згадувати.

Що ж, будемо сподіватись, в боротьбі віднайдеться істина та справедливість.

Подробиці подій та нові деталі розслідування чекайте в наступному номері.

Іван  Диптан.

У Кодаках воюють за землю не на життя, а на смерть

Стаття Антона Шульги (газета “Вісті Київщини” )

У повному сенсі цього слова. Ціна питання – 100 гектарів, які ніяк не поділять село і район. Боротьба настільки запекла, що вже коштувала життя одному з депутатів сільради.

Село Кодаки Васильківського району, колишня назва – Кайдак (Кунаки), розташоване між Митницею та Ксаверівкою, трохи в стороні від траси Київ – Одеса, має досить багату історію. У XII столітті Кунаки були дерев’яною фортецею, однією з численних оборонних споруд навколо Києва. 17 липня 1660 р. біля села Кодаки відбулася Рада Війська Запорозького під проводом гетьмана Юрія Хмельницького, який прагнув розірвати Переяславський договір з Москвою, укладений під її тиском у жовтні 1659 р. 

У середині минулого століття Кодаки були другим після Ксаверівки зразково-показовим селом, у якому переважали двоповерхові індивідуальні котеджі із сучасними міськими зручностями та необхідними господарськими будівлями. Місцевий колгосп-мільйонер ім. Ілліча славився на весь Радянський Союз. Ксаверівку і Кодаки відвідували численні делегації і високі гості з-за кордону: Моріс Торез, Хо Ші Мін, Янош Кадар, Фідель Кастро, Долорес Ібарурі та багато інших. У Кодаках жила і працювала двічі Герой Соціалістичної Праці, незмінний впродовж двох десятиліть депутат Верховної Ради УРСР Ольга Диптан.Чим і як живе сьогодні село Кодаки

На початку квітня в редакції пролунав тривожний дзвінок. Мешканець села Кодаки, який побажав, щоб його ім’я не називалося в газеті, повідомив, що нещодавно під час бурхливого обговорення на сесії земельних питань помер від серцевого нападу депутат сільради.

Перш ніж виїхати на місце трагедії, я зайшов на сайт Кодаківської сільської ради, де мою увагу привернула досить свіжа публікація «Королі і блазні». 

«Васильківські королі, – пише анонімний автор, – після чергового «сходняка» вирішили, що всі землі жителів с. Кодаки по «закону» належать їм. Залишається знайти технологію, за якою вкрадене видати за своє кровне. І вона знайдена: таємно від сільської ради с. Кодаки на розпайовані землі видали ксиви (акти) для «нужденних» з Луганська, Донецька; далі формально проводиться розмежування ділянок; оформляється купча на достойну людину (їхньому царьку); діляться доходи від оборудки і «вовки ситі», а вівці нехай чекають «покращення життя …» 

Здійснити цю кримінальну операцію не дозволив сільський голова. І тут почалася травля на Козіка. Хто посмів ослухатися наших панів?! У кожного короля є блазні, інакше – який він король? Вони кілька разів атакували сільську раду. Тричі їм вдалося зірвати роботу сесії сільради. Ось завітали вони і на загальні збори кодачан 6 квітня 2012 року: наш депутат райради, голова соцпартії зі своїми однопартійцями, всілякі замзаврайоно та інші «юристи» і «депутати», які забули свої ксиви вдома (всього чоловік з двадцять).

Основним їх завданням було переконати жителів с. Кодаки в тому, що вони дурні. Не бачать, як влада «піклується» про їх добробут. Королі не сплять ночами і думають про народ. А головне – Козік О. А. бандит. Він не дає королям ощасливити своїх підданих. «Ви не хочете жити по «законах» – каже перший. Його підтримує шут № 2: «Вся земля належить королям». Яких тільки епітетів не виплюнули їх слиняві язики на адресу сільського голови?! Професіональні брехуни. Цинічні і нахабні. Найбільш цинічно забрехались соціалісти. Їх лозунг «Земля – народу!» треба розуміти так: «Народ – це добрі районні дяді, а ви електорат». В нас партій більше, ніж бур’яну на полях. А суть одна – вкрасти. Земля для них товар. Вони ніколи на ній не працювали і не збираються працювати. Вкрадене вони міняють на гроші та на вигідні посади у доброго дяді. Їм треба багато грошей.

Громада села захищалась. Виступаючі говорили, що в Кодаках влада не помітила при розпаюванні багатьох жителів села. «Для вас немає землі. Все вже поділено», – казали представники владних дядів працівникам соціальної сфери. Роботи в селі нема. Город – для багатьох єдиний засіб існування. Але дяді забирають і городи селян. Їм потрібний голодний і безправний люд, щоб потім його купить на виборах за 100 гривень. Ми всі повинні зрозуміти, що владні особи стоять на захисті своїх «шкурних» інтересів. А народ повинен захищати себе сам. Якщо ми не проявимо активності, то обдеруть до нитки і при цьому не лопнуть. У них безрозмірні животи. Жителям села треба більш активно приймати участь на зборах та на сесіях сільської ради. Блазні будуть їздить ще частіше. Вони більше нічого не роблять і не вміють. Цим вони заробляють собі на хліб. Хто переможе, залежить від нас.

Що нового в цій історії? Нічого. Катерина № 2 зганяла з земель селян, щоб потім закріпачити і заставить працювати на їхній землі за копійки. Те саме роблять наші королі, але ще більш лицемірно і неймовірно брехливо»… 

«Агро-Дніпру» – зелену вулицю!

Мені, людині, далекій від кодаківських проблем, у цій публікації далеко не все було зрозумілим. Тож щоб з’ясувати, що ж насправді відбувається в селі і чим переймаються його мешканці, я вирушив у Кодаки. Сільський голова Олег Козік довго вивчав моє редакційне посвідчення. Потім вибачився, що зараз не може зі мною поспілкуватися, бо мусить у нагальній справі з’їздити у Васильків, і запропонував зустрітися через годину. Щоб скоротати час, я вирішив прогулятися селом і поспілкуватися з його мешканцями. 

Дорога, що в’ється між рядами ненових, але все ще добротних двоповерхових котеджів, вивела мене до господарського двору колишнього колгоспу-мільйонера імені Ілліча. За новенькою огорожею з металевої сітки рядами стоять корівники й свинарники, інші господарські будівлі. Зі слів селян, з якими вдалося поспілкуватись, у Кодаках процес розпаювання земель і майна не був завершений через брак коштів. Тож частина землі, а також майно КСП «Кодачанка», яке було правонаступником колгоспу і на базі якого утворилося ТОВ «Агро-Дніпро», так і не було до кінця розпайоване. Зате тепер усі оті споруди належать товариству з обмеженою відповідальністю «Агро-Дніпро», директором якого віднедавна працює рідна сестра сільського голови Вікторія Анатоліївна Соловей, а контрольним пакетом акцій володіє сільський голова Олег Анатолійович Козік. Що ж до самого Козіка, то він не місцевий. Приїхав у село кілька років тому чи то з Луганщини, чи з Донеччини, а чи й із самої столиці. Не зовсім законним способом придбав половину активів ТОВ «Агро-Дніпро». Принаймні Господарський суд Київської області рішенням від 8 лютого 2010 року у справі № К19/381-08 визнав, що це придбання відбулося з порушенням цілого ряду законів. Але це не заважає панові Козіку успішно господарювати й багатіти. За словами селян, які підтверджуються документами, що є в розпорядженні редакції, тільки за час головування Олега Козіка в Кодаках ТОВ «Агро-Дніпро» незаконно збагатилося на понад 30 об’єктів і споруд, які спочатку належали колгоспу ім. Ілліча, потім його правонаступнику КСП «Кодачанка». Це, зокрема, кормоцех ВРХ по вул. Леніна, 58/1-у, пожежне депо (вул. Ювілейна, 1-в), Дім механізаторів (вул. Леніна, 119-в), автогараж (вул. Леніна, 119-а), склад-модуль (вул. Леніна, 58/2-с), зерносховища (вул. Леніна, 58/2-г, 58/2-г та 58/2-д), пункт технічного обслуговування (вул. Леніна, 119-і), заправка (вул. Леніна, 119-і), вагова (вул. Леніна, 58/2-г), машинний двір (майстерня) (вул. Леніна, 119-е), машинний двір (гараж) (вул. Леніна, 119-д), склад запчастин, машинний двір-майстерня (вул. Леніна, 119-з), склад мінеральних добрив, машинний двір-майстерня (вул. Леніна, 119-к), машинний двір (котельня) (вул. Леніна, 119-г), машинний двір (прохідна) (вул. Леніна, 119-л), машинний двір (склад) (вул. Леніна, 119-ж), комора продуктова (вул. Леніна, 58/2-ж), зерносховище (вул. Леніна, 58/2-з), зерносховище-тік (вул. Леніна, 58/2-в), телятники (будівлі 58/1-с та 58/1-н по вул. Леніна,), перша, друга, третя і четверта корівні (будівлі 58/1-ф, 58/1-л, 58/1-з та 58/1-ж по вул. Леніна,), кормоцех свинячий (вул. Леніна, 28/1-в), приміщення електриків (вул. Леніна, 58/1-с) та багато іншого… 

Захистіть від свавілля голови райдержадміністрації

Коли повернувся до сільради, господар села чекав на мене у своєму кабінеті. 

– Я вже знаю про вас більше, ніж ви думаєте, – почав сільський голова. – Знаю не тільки на чиє замовлення ви сюди приїхали, а навіть хто вас привіз і на якій машині. – Схоже, що мій візаві ні в який Васильків не їздив, а використав час для того, аби розвідати, що за гість приїхав до нього і з якою метою. 

– Своїм ходом на редакційному автомобілі, – відповідаю. – А приїхав з власної ініціативи, щоб розібратися в ситуації, що склалася в селі, а може, й допомогти. 

– Гаразд, що вас цікавить?

– Що це за історія із землею? 

– Землею я не торгую, здирництвом не займаюсь. Я був кадровим офіцером. Зараз обрали мене люди. Нікого не обманув. Ні в кого нічого не вкрав. І буду стояти на захисті їхніх прав. Землі, про які я зараз скажу, це землі колишнього КСП «Кодачанка», які були розпайовані між колишніми членами КСП. Кожен після розпаювання отримав державний акт без урахування сіножатей, пасовищ та інших ділянок. Ці ділянки є пайовими землями і належать усім колишнім членам КСП «Кодачанка» та використовуються спільно. У сільраді є державний акт на ці землі старого зразка на право колективної власності членів КСП «Кодачанка», але він без кадастрового номера. А товариші наші, державні службовці Васильківського району на чолі з товаришем Сабодашем і братами Мазепами, розділили цю землю по 2 гектари, присвоїли кадастрові номери, виготовили державні акти і ввечері відправили людину додому до нашого секретаря сільради в надії отримати від неї довідку про те, що землі не є пайовими. Пропонували секретарю винагороду. Природно, вона злякалася, подзвонила мені. Я кажу, що ти їх поки не лякай. Скажи, що все буде добре, голова все зробить. Нехай приходять. Наступного дня зранку вони приходять з пачкою державних актів на 2 гектари кожен, наділених невідомим особам – жителям інших міст: Донецька, Луганська, Києва і т. д. Я у них ці державні акти забрав, і зараз вони знаходяться у сейфі сільської ради. Про це я повідомив райдержадміністрацію, районну прокуратуру, обласну прокуратуру, районну і обласну міліцію. Жодної відповіді я не отримав. Щоб не займати ваш час, я дам вам свого листа до Президента України, в якому все викладено: 

«Шановний Вікторе Федоровичу! Прошу Вас захистити мене від злочинного свавілля голови Васильківської райдержадміністрації Сабодаша В.І., який спільно зі своїм заступником Мазепою С. В. та головою Васильківської районної ради Мазепою О.В., вимагають від мене гроші та примушують віддавати їм половину земельних ділянок із загальної кількості наділених Кодаківською сільською радою мешканцям села Кодаки. Для конт-ролю та підрахунку наділених земельних ділянок, щоб жоден клаптик землі не пройшов повз «каси», вони постійно вимагають від мене всі рішення та протоколи сесій Кодаківської сільської ради VI скликання (незважаючи на те, що ці документи знаходяться в доступному для ознайомлення всіх жителів села місці). Майже кожного дня в Кодаківську сільську раду надходять безкінцеві дзвінки, факсограми, виклики, вимоги, приписи, листи, протести Васильківської прокуратури Київської області, якими мене зобов’язують негайно з’являтися до прокуратури, надавати пояснення та копіювати різноманітні документи в кількості декількох сотень аркушів.

Зараз, до питання контролю за «касою» залучений УБОЗ Київської області в складі капітана Куліка С.С. та майора Нікітюка, які приїжджають на дорогому автомобілі Міцубіші ВХ 0090 АВ та тероризують і залякують мене, вимагаючи вищезгадані протоколи сесій, прикриваючись службовою необхідністю.

Робота Кодаківської сільської ради повністю паралізована. По теперішній час жоден житель села Кодаки, якому була наділена земельна ділянка, не може отримати державний акт, поки не віднесе до земельного відділу Васильківського району майже 1000 доларів США.

Впродовж двох років, під прикриттям заступника Васильківського прокурора Савчука В. Ф. та начальника Васильківської міліції Куца В.В., розкрадається чорнозем з сіножатей та пасовищ колишнього КСП “Кодачанка”, який цілодобово вивозиться із с. Кодаки вантажівками. Всі мої заяви в міліцію та прокуратуру Васильківського району про порушення кримінальної справи стосовно торгівлі чорноземом, залишаються без розгляду, або з постановою про відмову в порушенні кримінальної справи.

Для організації тиску на мене та підриву мого авторитету в селі застосовуються будь-які способи, у тому числі підрив фінансування сільського бюджету. Наприкінці 2011 року фінансовим відділом та казначейством Васильківського району на підставі невідомого листа ДНІ Васильківського району, з бюджету села Кодаки викрадено понад 63000 грн. Внаслідок чого, стала неможливою оплата за енергоносії та виплата заробітної платні вихователям дитячого садочка с. Кодаки.

В селі Кодаки та в інших селах Васильківського району, за допомогою підставних фірм та голови Васильківської РДА Сабодаша В.І. незаконно захоплює і використовує землі сільськогосподарського призначення якийсь Бондарчук Ю.В., власник ЗАТ “Сільгоспродукт”. Ніякі податки в бюджет села не сплачуються.

Нещодавно голова Васильківської РДА Сабодаш В.І., зловживаючи службовим становищем, за допомогою посадових осіб земельного відділу Васильківського району, самовільно виготовив на підставних осіб державні акти на землі понад 100 га, які належать пайовикам колишнього КСП “Кодачанка” (правонаступником якого є ТОВ “Агро-Дніпро”) та намагався їх перепродати. У відповідь на мою заяву, мені було сказано, що «землі украдені на користь впливових осіб, і також!!! депутатів Верховної Ради».

Після виявлення мною злочинних подій та повідомлення про це жителів села Кодаки на загальних зборах, голова районної ради Мазепа О.В. запропонував мені вибрати камеру у Васильківській тюрмі, а заступник Васильківського прокурора Савчук В.Ф. сказав, що дає 91%, що проти мене буде порушена кримінальна справа, а привід буде знайдено.

Шляхом штучного створення доказів звинувачення, підтасовування свідчень та трактування на свій лад статей та законів України, працівниками УБОЗ в Київської області, капітаном Куліком С.С. та майором Нікітюком, на мене був складений неправдивий протокол про корупцію, згідно якого рішенням Васильківського районного суду від 23 січня 2012 року мене вже визнано винним.

В альтернативу арешту Мазепою О.В. та Савчуком В.Ф. мені було запропоновано забути про украдені 100 га та вирішити з ними питання за 500 тисяч доларів США і, за їх словами, це буде для мене у майбутньому «зеленим світлом».

Заяви в прокуратуру Васильківського району відмовляються приймати, пояснюючи це особистим наказом Генерального прокурора України. Їх приймають тільки після особистого погодження прокурора Васильківського району або його заступника.

Прошу Вас захистити мене від злочинного свавілля посадових осіб Васильківського району.

Вважаю дії вище згаданих осіб навмисною дискредитацією влади в Україні та замахом на авторитет Президента України…»

– Я підтверджую всі свої слова, – вів далі сільський голова. – Це і залякування, і вплив на депутатів, і зриви сесій. 6 квітня питання розкрадання земель КСП «Кодачанка» посадовими особами Васильківської райдержадміністрації, дорозпаювання пасовищ та сіножатей між колишніми членами КСП «Кодачанка» – власникам земельних паїв та працівникам соціальної сфери села Кодаки розглядалося на загальних зборах села. Ця земля належить колишнім членам КСП, ну і якщо вони не будуть заперечувати, а я думаю, що не будуть, працівники соціальної сфери, а це школа, дитсадок, лікарня та інше, також отримають ділянки. Земля розпайовувалась у 2000 році на підставі протоколу загальних зборів членів колишнього КСП, паювалось майно, паювалась земля. Вони як власники землі і майна вирішували, кому і скільки надавати. І можливо, було рішення не надавати працівникам соціальної сфери. Зараз я хочу це питання порушити і переконати колишніх членів КСП, щоб вони не заперечували проти отримання землі працівниками соціальної сфери. Я за те, щоб усе було справедливо, щоб кожен пайовик, кожен представник соцсфери незалежно від партійної приналежності, від того, є у нього якась ділянка чи нема, отримав те, що йому належить за законом. Щоб у першу чергу були задоволені потреби жителів села. А потім уже надавати іногороднім. Я нічого не маю проти жителів інших міст, вони також мають право. Але я коли висував свою кандидатуру на сільського голову, говорив людям, що передусім у нас будуть отримувати земельні ділянки ті люди, які дійсно проживають у селі і мають намір тут вести господарство. Я вважаю, що це нонсенс, коли наші люди потребують землі, а її отримають якісь іногородні, і з депутатського корпусу, і з Васильківської адміністрації: там і прокуратура, і міліція… Все це ми будемо викривати і відстоювати правду. 

Хапати хабарників, а кого конкретно?

Ситуація із землею розколола село на дві частини. Одні мешканці безроздільно підтримують сільського голову. Інші ж, хоч і незадоволені намаганням районної влади забрати у громади аж 100 гектарів, скептично ставляться до заяв пана Козіка про те, що він дбає не про свої інтереси, а про громаду. 

– Наш голова не такий простий і святий, яким намагається виглядати, – каже місцевий мешканець Олександр Чепурний. – Коли стало відомо, що рішенням району 100 гектарів землі розпаювали на 50 невідомих людей і що до цього причетні голова РДА Сабодаш та голова райради Мазепа, люди на загальних зборах запитали у Козіка, хто ж підписував документи, якщо там стоїть підпис сільського голови? Козік каже: «Це було при мені, але я не підписував». Дивно, чи не так? Потім, коли сільський голова оприлюднив на дошці оголошень своє звернення до Президента, де було написано, що в райдержадміністрації від нього вимагали хабар у 500 тисяч доларів США, на сесії депутати всіх рівнів запитують: «Хто конкретно вимагав з вас хабар?» Нема відповіді. Я ставлю запитання депутатам, які впевнені, що цей хабар хтось вимагав. Кажу, ви ж по телевізору бачите щодня, як ті люди, котрим пропонують заплатити хабар, йдуть у відповідні органи і просять все це проконтролювати. Хабарника ловлять на гарячому, й на цьому справа завершується. Що, наш голова не знає, як це робиться? Знає. Мабуть, йому вигідно говорити про те, що вимагають хабар. Мовляв, дивіться, який я принциповий і як дбаю про ваші інтереси. Тільки, думаю, в цій історії у нього свій інтерес.  

 

alt  

Тетяна ХИТРИК ,
газета “Вісті Київщини” www.v-k.org.ua

 

 

 

 

Примітка сайту: На час оприлюднення матеріалів цієї статті на веб. сторінці журнала “Корреспондент”, 29.05.12.

голова Кодаківської Сільської Ради Козік О.А. був заарештований без оголошення обвинувачення.

 

Джерело: http://blogs.korrespondent.net/journalists/blog/hitriktn/a66481

 

Цю ситуацію коментує адвокат і правозахисник Микола Неділько.

 

Прізвище кодаківського сільського голови Олега Козіка неодноразово звучало на сесіях Васильківської райради. Тож мене як депутата райради зацікавило, що ж там відбувається. Побувавши на сесії сільради, я для себе зробив такий висновок: Олег Козік як сільський голова порушує дійсно правильне питання про те, що Васильківською райдержадміністрацією було незаконно виділено із земель, які належали колишньому КСП «Кодачанка», 100 га землі. Проблема в тому, що документів, які б давали змогу отримати об’єктивну інформацію про цю землю, ніхто не надавав. У Козіка на сесії були якісь викопіювання, де ця земля розділена на 50 ділянок. Але доказів, що це пайова земля, чи акта на колективну власність не було надано. Це можливо встановити лише шляхом витребування інформації з управління земельних ресурсів району, інформації з Інституту землеустрою, який робив розпаювання даних земель, а також безпосередньо із самого КСП «Кодачанка». Але, наскільки мені відомо, достовірної інформації зараз ніде отримати не можна. Якщо ця земля розпайована, будемо вважати, що це дійсна інформація, то тоді ось що виходить: Олег Козік каже, що потрібно повернути цю землю КСП «Кодачанка». Але КСП «Кодачанка» вже немає. Є його правонаступник – ТОВ «Агро-Дніпро», яким до того, як зайняти посаду сільського голови, керував безпосередньо сам Олег Козік. На березневій сесії сільради він зізнався при всіх депутатах, що зараз це підприємство очолює його рідна сестра. Тому що він як державний службовець не може бути керівником підприємства. Бо це фактично корупція. І що виходить? Козік завдяки депутатам і завдяки накручуванню людей на загальних зборах хоче повернути ці 100 гектарів начебто до КСП «Кодачанка». А фактично ця земля повернеться до ТОВ «Агро-Дніпро». Олег Козік як сільський голова в принципі правильно робить, що порушує питання повернення незаконно виділеної землі. Але ж треба подивитися його справжні наміри. А справжній намір – щоб ці 100 гектарів повернулися йому. Це моя власна думка. Я її висловив на сесії у присутності знімальної групи телебачення, і Козік на це промовчав. Я не підтримую райдержадміністрації, що вона дійсно незаконно виділила цю землю, бо за інформацією Козіка ця земля виділялась на мешканців Донецька, Луганська, Києва… І на жодного місцевого мешканця земельна ділянка не була виділена. А в селі є і працівники соціальної сфери, які потребують землі, й інші безземельні, які могли б її обробляти. Але помилка в тому, що комісія, яка займалась розпаюванням земель КСП «Кодачанка», повинна була свою роботу довести до кінця. Тобто оці 100 гектарів вона мусила дорозпаювати. Аж до того, щоб виділити ці ділянки в натурі і видати людям державні акти. Якщо ж члени КСП вирішили, що ця земля не розпайовується, а буде в загальному користуванні, то вони повинні були своїм рішенням передати ці 100 гектарів до земель запасу сільської ради, забравши її з повноважень райдержадміністрації, і на сесії сільської ради прийняти рішення, щоб цю землю нікому не давати. Тобто юридично комісія з розпаювання не спрацювала належним чином. Крім того, належним чином не спрацював і колишній сільський голова. Тому що в селі за розпаювання в першу чергу відповідає сільський голова. Я неодноразово наводив приклад належної роботи комісії, яка зараз займається дорозпаюванням КСП «Митницьке». Там у пайовиків теж райдержадміністрація намагалася забрати землю. Але цього не вдалося зробити. Тому що якщо комісія з розпаювання нормально працює, то вона доводить свою роботу до кінця. Так, тяжко, немає коштів, люди скидаються, оббивають пороги, однак роботу свою роблять. Тож до певної міри тут є вина комісії з розпаювання. 

Я на двох засіданнях сесії сільради пояснював і депутатам, і присутнім колишнім членам комісії з розпаювання, що для того, щоб юридично вирішити це питання, а не битися лобами, бо село розкололось на дві половини, щоб один одного за чуби не тягали, щоб вас не використовував Козік, потрібно поновити роботу комісії з розпаювання. Необхідно підняти всю технічну документацію, яка є, витребувати її. Аби це зробити, варто зібратися всім колишнім членам КСП, провести під протокол збори про поновлення роботи комісії за участю сільського голови, який повинен усе це організовувати. Бо Козік порушує це питання, але належних юридичних кроків, які дадуть позитивне його вирішення, він не робить. І так само не вживають належних кроків колишні члени комісії з розпаювання КСП. Я безліч разів їм пояснював, що все треба вирішувати в юридичному полі. 

Для того щоб цю землю повернути в КСП «Кодачанка», якого вже немає, а є правонаступник, потрібно, щоб підприємство-правонаступник, а саме ТОВ «Агро-Дніпро», яке донедавна очолював Козік, а зараз – його рідна сестра, звернулося до суду з позовом про скасування всіх цих 50 державних актів. А щоб не було так званих добросовісних набувачів, у яких потім через суд не можна було забрати цю землю, слід звернутися до суду з позовом по скасування цих актів з тих підстав, що була незаконно наділена земля. В позовній заяві просити забезпечення позову шляхом накладення судом арешту чи заборони вчиняти будь-які дії щодо відчуження чи надання в оренду земельних ділянок, на які є державні акти. І в судовому порядку доводити, що земля виділена незаконно, і скасовувати акти. І вже після того як суд задовольнить позов, підприємство-позивач повинно буде абсолютно безкоштовно передати вказану землю до комунальної власності сільської ради, тобто фактично сільський голова Козік повинен буде забрати у свого підприємства цю землю, а потім її передати сільській раді, яку ж сам і очолює… Я в такий розвиток подій і в таку «благодійну акцію» з боку пана Козіка, відверто кажучи, не вірю, але це моя власна думка… 

Такий же погляд мають і мої колеги-депутати, зокрема В. М. Кияниця, В. П. Давиденко та інші.

Також до мене особисто від інших фермерських господарств надходять скарги щодо сприяння сільським головою Козіком у підприємницькій діяльності на території Кодаківської сільської ради його власному підприємству ТОВ «Агро-Дніпро» та у перешкоджанні в такій діяльності іншим фермерським господарствам. Такі скарги мною та моїми колегами депутатами на сьогодні перевіряються, і їм буде дана належна правова оцінка з нашого боку. Наприклад, Козік у своїй заяві до Президента, зокрема, зазначив, що «в селі Кодаки та в інших селах Васильківського району, за допомогою підставних фірм та голови Васильківської РДА Сабодаша В.І. незаконно захоплює і використовує землі сільськогосподарського призначення якийсь Бондарчук Ю.В., власник ЗАТ «Сільгоспродукт». Ніякі податки в бюджет села не сплачуються». Проте в ході перевірки нами даної інформації така була спростована: вказане підприємство в районі працює абсолютно на законних підставах, сплачує абсолютно всі види податків та зборів і жодного власника паю, в якого такий орендує, не образило, а завжди вчасно виплачує орендну плату виключно в грошовій формі, ще й на додаток за власні кошти може такому власнику виготовити державний акт на пай, якщо в нього він не виготовлений, а є лише сертифікат на земельну частку-пай… Окрім того, у Васильківському районі, та не лише у ньому, а і у всій Київській області Юрія Вікторовича Бондарчука знають як порядного і успішного бізнесмена. Але ж чому Козік саме його згадав у своїй заяві до Президента? А виходить от що… Кілька років тому, як нам розповіли місцеві жителі, підприємство Козіка незаконно зібрало весь урожай сої, яка була засіяна підприємством згаданого ним у заяві Ю. В. Бондарчука, тобто фактично вкрало цю сою… За фактом такої крадіжки порушено кримінальну справу, але станом на сьогодні до логічного завершення вона так і не доведена і винуватців не притягнуто до кримінальної відповідальності. Можливо, через те, що, як нам повідомили ті ж самі місцеві жителі, за Козіком стоять високопосадовці, в тому числі зі спецслужб України. От вам і документальний приклад, як намагається Козік як сільський голова вплинути на діяльність фермерського господарства, що здійснює таку діяльність на території Кодаківської сільської ради, хоча йому не належить… У мене та моїх колег-депутатів одразу виник сумнів щодо справжніх намірів пана Козіка, які він намагається порушити перед Президентом України у адресованій йому заяві… Такі на перший погляд законні й корисні дії з боку Козіка, як на мене, мають зовсім іншу мету – завуальовану, яку ми як депутати райради намагаємося зараз документально підтвердити та перешкодити у її досягненні… Сільський голова насамперед повинен дбати про інтереси територіальної громади, а не про власні приватні… і не використовувати протиправно своє службове становище на шкоду іншим та на користь собі… 

До речі, на квітневій сесії Васильківської райради створено тимчасову контрольно-перевірочну комісію, яка повинна вивчити ситуацію в Кодаках і всю багатогранну діяльність кодаківського сільського голови Олега Козіка.

 

Джерело: http://v-k.org.ua/pages/view/857

Королі і блазні

Закон як дишло…
Неспокійно в Васильківському королівстві. Всьому виною земля. Вона всіх годує і забезпечує кожному вічний спокій. Васильківські королі після чергового «сходняка» вирішили, що всі землі жителів с.Кодаки по «закону» належать їм. Залишається знайти технологію, за якою вкрадене видати за своє кровне. І вона знайдена:
·    Таємно від сільської ради с.Кодаки на розпайовані землі видали ксиви(акти) для «нужденних» з Луганська, Донецька,;
·    Далі формально проводиться розмежування ділянок;
·    Оформляється купча на достойну людину (їхньому царьку);
·    Діляться доходи від оборутки і «вовки ситі», а вівці нехай чекають «покращення життя …»;
Здійснити цю кримінальну операцію не дозволив сільський голова. І тут почалася травля на Козіка. Хто посмів ослухатися наших панів ?!  У кожного короля є блазні, інакше- який він король? Вони кілька разів атакували сільську раду. Тричі їм вдалося зірвати роботу сесії сільради.  Ось завітали вони і на загальні збори кодачан 6 квітня 2012 року: наш депутат райради, голова соцпартії  зі своїми однопартійцями, всілякі замзаврайоно та інші «юристи» і «депутати», які забули свої ксиви вдома(всього чоловік з двадцять).
Основним їх завданням  було переконати жителів с.Кодаки в тому, що вони дурні. Не бачать, як влада «піклується» про їх добробут. Королі не сплять ночами і думають про народ. А головне – Козік О.А. бандит. Він не дає  королям ощасливити  своїх підданих. «Ви не хочете жити по «законах»»- каже перший. Його підтримує шут №2: «Вся земля належить королям». Яких тільки епітетів не виплюнули їх слиняві  язики на адресу сільського голови!? Професіональні брехуни. Цинічні і нахабні. Найбільш цинічно забрехались соціалісти. Їх лозунг «Земля – народу!» треба розуміти так: « Народ – це добрі районні дяді, а ви електорат». В нас партій більше, ніж бур’яну на полях. А суть одна – вкрасти.Земля для них товар. Вони ніколи на ній не працювали і не збираються працювати. Вкрадене вони міняють на гроші  та на вигідні посади у доброго дяді. Їм треба багато грошей.
Громада села захищалась. Виступаючі говорили, що в Кодаках влада не помітила при розпаюванні  багатьох жителів села. «Для вас  немає землі. Все вже поділено» – казали представники владних дядів працівникам  соціальної сфери. Роботи в селі нема. Город-для багатьох єдиний засіб існування. Але дяді забирають  і городи селян. Їм потрібний голодний і безправний люд, щоб потім його купить на виборах за 100 гривень. Ми всі повинні зрозуміти, що владні особи стоять на захисті своїх «шкурних» інтересів. А народ повинен захищати себе сам. Якщо ми не проявимо активності, то обдеруть до нитки і при цьому не лопнуть. У них безрозмірні животи. Жителям села треба більш активно приймати участь на зборах та на сесіях сільської ради. Блазні будуть їздить ще частіше. Вони більше нічого не роблять і не вміють. Цим вони заробляють собі на хліб. Хто переможе залежить від нас.
Що нового в цій історії? Нічого. Катерина №2 зганяла з земель селян, щоб потім закріпачити і заставить працювати на їх землі за копійки. Те саме роблять наші королі, але ще більш лицемірно і неймовірно брехливо.
Слава Україні!