Козацьке свято від Фонду Громади в Кодаках.

Світлий день 15 липня для громади села Кодаки став святковим і надовго залишиться в пам’яті, як народження чогось рідного і по-справжньому українського. Село отримало патріотичну пам’ятку, яка крізь сторічча нагадує, що ми Козацького роду! Встановлення Козацького Хреста на честь Ради Війська Запорозького, яка відбулась в Кодаках, стало великим громадським святом, що об’єднало громаду, і має великий шанс стати Днем Села.

Фонд Громади провів цікаве дослідження козацького минулого, в ході якого встановив, що Кодацькі землі неоднарозово приймали лицарів українського духу. На знак подяки за гостинність козаки збудували в селі козацьку церкву Святої Покрови – заступниці козацтва і України.

alt
Фонд Громади зробив все можливе щоб і
на цей раз в село завітали козаки різних козацьких полків і організацій. На святі можна було побачити справжніх козаків-запорожців з вусами і чубами з «Нової Січі». Колоритний козак Рулан Найда щедро пригощав всіх охочих своїм фірмовим кулішем. Офіційну делегацію Українського Реєстрового Козацтва очолив генерал-отаман Карпенко О.Ф., який провів церемонію посвяти  в козаки. Козаками стали брати Івана Диптана і молодь яка взяла участь в підготовці свята. Після посвяти новітніх козаків і козачок громаду привітав кобзарською думою, заслужений артист України Тарас Силенко, а директор фонду Микола Ревук відзначив  почесною грамотою та  подарунками Миколу Прудкого та Віктора Рубана, за розробку та виготовлення Хреста, та допомогу в підготовці свята.


На Козацьке свято в Кодаки прибули гості з різних куточків Київської області: київську громаду представили студенти школи «Ель Талісман», з Василькова прибула  лідер патріотичних сил  району Любов Соцька з родиною, були гості з Мотовилівки, Боярки.
Головною родзинкою свята став виступ красуні-співачки Марти Шпак, яка подарувала справжній фонтан українських пісень.

Не обішлось звичайно і без конфузів, але раптова відсутнсть в концерті гурту «Родовід» та Юрка Балабана не вплинули на святковий настрій кодачан, які тепло приймали артистів і ласували кулішем.

За проведену роботу Фонд Громади отримав високу оцінку від керівництва області і району, пролунали слова подяки і від односельців. Але головна вдячність для фонду – це довіра мешканців. І хоча це була перша відкрита акція для нашого фонду, в благодійну скриньку всі щедро вносили свої пожертви. Приємно засвідчити, що скарбничка нашої організації поповнилася на 2100 грн. Найбільший грошовий внесок (1000 грн.) зробила агрофірма «Біріт-Фортуна», за що їм велика шана і подяка. Подяка від громади  також ДП Рейлін,фірмі які на постійній основі фінансово підтримує акції Фонду Громади!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *