СВЯТО ПОКРОВИ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА В КОДАКАХ

В суботу 13 жовтня активісти Фонду Громади с. Кодаки ( М. Ревук, М. Чепурний, В. Рубан, О.Віцан, І. Диптан зі своїми братами) разом з мешканцями села: Романом Андрієнко, Олександром Сівовною, Петром Омеляновичем Стеблюком, Василем Івановичем Прудким, Віктором Петровичем Стеблюком провели суботник по ліквідації смітника на землі історико-культурного призначення (в старому селі перед старим кладовищем неподалік від того місця, де в 1782 році була збудована церква Святої Покрови). Ця ділянка історико-культурного призначення одноголосним рішенням сесії депутатів Кодаківської сільської ради від 08.10.2012   офіційно передана у власність благодійної організації “Фонду Громади с.Кодаки”  для будівництва історико-культурного  комплексу, основою  якого стане копія старої Козацької церкви Св. Покрови,  або ж за проектом затвердженним загальними зборами села. Поруч буде встановлено два пам’ятних знаки: кам’яний Козацький Хрест на честь захисників України і   пам’ятник Жертвам голодомору 32-33 Років, який забрав життя 469 кодачан.

4455

         Звертаємося до всіх небайдужих мешканців села допомогти в цій святій справі ( грошима та трудовою участю)  Телефони для довідок: 3 97 01;  0679285937. Першими меценатами відбудови козацької церкви Св. Покрови в селі стали: Земенський Д.Д. ( пообіцяв звести фундамент церкви), Стеблюк  В.П.  (надасть матеріали будівельні для фундаменту),  Чепурний О.М. (пожертва 300 грн.),  Чепурний  М.О. ( пожертва 500 грн.)

         В святкову неділю 14 жовтня  Фонд Громади с. Кодаки провів святкування Дня Св. Покрови.  Український священник (о. Василь) святковою проповіддю привітав громаду Кодак зі святом і відправив урочистий молебень за Україну та за всіх захисників рідної землі.  Після богослужіння керівник Фонду Громади Ревук Микола запросив всіх присутніх  на смачний козацький куліш-шурпу ( за власним рецептом і власного приготування).

 img_5159

Як завжди до Кодак на свята Фонду Громади приїхали гості із Василькова та Києва.  На цей раз  завітали: кандидат в народні депутати від опозиції ( балотується по нашому округу) – Віктор Романюк та його команда. Були українські священники зі своїми півчими із с.Митниця. Пан Романюк відмітив позитивну атмосферу, яка панує в товаристві,  і важливість діяльності Фонду с.Кодаки.  Особливо приємно те, що він і його товариші внесли грошові пожертви до скриньки нашого Фонду.  Особливою родзинкою свята стало катання дітей та всіх майбутніх козаків на козацькій кобилі “Зірці”, яку на прохання фонду привів Микола Прудкий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *