Нові Кодаки відкрито

kodaky.org-1

В’юниться між гаптованими осінню лісосмугами шосе Київ — Одеса. Обабіч — золоті списи ТОПОЛЬ, малинові очі горобини серед темно-зелених ще груш-дичок.

Асфальтове стрічка повертає ліворуч. Тут, за зеленим оксамитом озимини, зору відкривається панорама нових Кодаків. Нове село и трохи не нагадує старого. До обсаджених кущами й декоративними деревами тротуарчиків, що тягнуться обабіч асфальтованої вулиці, виходять двоповерхові цегляні котеджі. Червоні шапки черепичних покрівель, декоративні панно на фасадах роблять їх особливо красивими.

Від траси вулиця йде до центру села. Тут почуваєш себе цілком як у місті. Простору площу, від котрої розгілкувались вулиці — Жовтнева, Космічна, Ювілейна, — кільцем обступили Будинок культури на 600 глядачів, школа, в якім навчатимуться 560 учнів, двоповерховий універмаг, гастроном. адміністративний будинок, кафе-їдальня з ліричною назвою «Тополя». Завершує архітектурний ансамбль чудовий 12-квартирний житловий будинок, в якому мешкатимуть лікарі, вчителі, спеціалісти колгоспу.

Навіть не віриться, що рік-два тому тут було голе голе. А само торік за рішенням ЦК КП України будівельники тресту Південзахтрансбуд кілочками намітили траси майбутнії вулиць експериментального села. Тепер тут милують око 16 одноквартирних і 22 двоквартирних будинки. Вони різні за розмірами: 1—2—3-кімнатні, площею від 35 до 55 квадратних метрів. Розраховані і на великі сім’ї, і на малі.

IMG_0234

Внутрішнє обладнання квартир може задовольнити вимоги невибагливішого господаря. Ось одна з квартир. На першому поверсі їдальня, кухня, ванна, санвузол; на другому — три кімнати, відкрита веранда. В квартирі водопровід, газ, електрика. Передбачено всі зручності та вигоди, котрими користуються мешканці міст. На присадибній ділянці споруджено сарай для худоби та інші служби.

До кінця року будівельники здадуть в експлуатацію також дитячий садок, лікарню, банно-пральний комбінат. Останній, до речі, доповнить архітектуру центру побутових послуг з готелем, перукарнею, майстернями пошиття одягу та взуття.

І. ГРЕСЬ, кор. «Сільських вістей», с. Кодаки

Васильківського району Київської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *